در حال بارگیری...

چه مدل مانتویی مناسب اندام من است؟

مقالات

چه مدل مانتویی مناسب اندام من است؟

خرید مانتو بخشی از مهم ترین قسمت خرید لباس زنانه به شمار می رود و شما به عنوان یک بانوی ایرانی، بهتر است انتخاب خاص و مناسبی را با توجه به سلیقه خود داشته باشید!

یکی از راز های زیباتر دیده شدن اندام شما، انتخاب و خرید لباس متناسب با تیپ اندامی خودتان میباشد. بنابراین انتخاب مدل مانتو مناسب، میتواند تاثیر فراوانی بر تیپ و استایل شما بگذارد.
در این مقاله قصد داریم تعدادی از مدل مانتو مناسب برای تیپ های اندامی مختلف را به شما معرفی کنیم، بنابراین به شما توصیه میکنیم با ما همراه باشید!
 

مدل مانتو مناسب خانم های کوتاه قد و ریز اندام:

شاید این جمله به گوش شما هم خورده است: خوش تیپ بودن مختص افراد قد بلند و دارای شانه های پهن میباشد!
در این مقاله قصد داریم به شما یادآوری کنیم که این جمله، الزاما صحیح نیست ! باور کنید افراد قد کوتاه یا به اصطلاح ریزه ای که قدشان ممکن است حتی به ۱۶۰ هم نرسد نیز، میتوانند جزو خوش تیپ ترین و جذاب ترین افراد قرار گیرند!
شما میتوانید با اینکه قدی کوتاه دارید با پوشیدن لباس های مناسب، کاری کنید که نه تنها قد کوتاهتان به چشم افراد نیاید، بلکه آنها مجذوب تیپ شما شوند!
 

دو اصل مهم برای مدل مانتو مناسب خانم های کوتاه قد:

بهتر است از مانتو های بلند استفاده نکنید!
 
استفاده از مدل مانتو های بلند باعث می شود تا قدتان کوتاه تر از حد معمول به نظر برسد. مدل مانتو کوتاه تا روی زانو، میتواند جایگزین مناسبی برای خانم های با قد کوتاه باشد و قد آن ها را متناسب تر نشان دهند.
همچنین بهتر است مانتو هایی با فرم اندامی را برای پوشیدنتان انتخاب کنید. مانتو هایی که دقیقا مناسب اندامتان باشد!
 
یادتان باشد هنگام خرید به سایز لباس توجه زیادی بکنید، زیرا اگر حتی کمی بزرگتر از سایز شما باشد مجبورید مانتویی با آستین های بلند یا حتی مانتویی با شانه های افتاده داشته باشید که حتما نیاز است خیاط آن را برایتان اصلاح کند.
 
بهتر است از مانتو های شلوغ استفاده نکنید!
 
با انتخاب و خرید مانتو هایی با طرح ها و بافت های رنگی و شلوغ، موجب گم شدن خودتان در میان آنها میشوید! بهتر است از لباس هایی با ترکیب دو رنگ ساده استفاده کنید. البته که استفاده از راه های عمودی باریک روی مانتو باعث می شود بلندتر به نظر برسد.
 

مدل مانتو مناسب خانم های قدبلند:

اگر شما قدی بلند دارید و فکر میکنید همین موضوع باعث خوش تیپ بودتنان است باید احساس خطر کنید!
شما یکی از اصول خوش تیپی را دارید اما این باعث نمیشود که هنگام انتخاب و خرید لباس، دقت کافی را به خرج ندهید.
 

دو پیشنهاد برای خانم های قد بلند:

بهتر است تکرنگ نباشید!
لباس های تکرنگ، به دلیل اینکه خطی یکدست ایجاد می کند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. بنابراین، بهتر است برای اینکه خیلی بلند به نظر نرسید، با ترکیب رنگ های مختلف مانتو، شلوار و کفش، قدتان را متناسب ‏تر نمایش دهید.
 
بهتر است از مانتو های خیلی کوتاه استفاده نکنید!
زمانیکه از مانتوهای خیلی کوتاه استفاده میکنید، پاهایتان بلندتر از اندازه واقعیشان به نظر میرسند پس سعی کنید از این مانتوها در انتخابتان دوری کنید.
مانتوهای کمردار می توانند ایده مناسبی برای خوش ترکیب تر به نظر رسیدن شما باشند. میتوانید از آنها نیز استفاده کنید.
 

مدل مانتو مناسب خانم های چاق:

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد از گشتن و چرخیدن در پاساژ ها و سایت های مختلف خسته شده اید و هنوز مانتوی مورد علاقه خود را پیدا نکرده اید، بهتر است به وبسایت برند درس ایگو سر بزنید!
دسته ای از مخاطبان دوخت سفارشی لباس برند درس ایگو شما عزیزان هستید که میتوانید از طرح های درس ایگو انتخاب کنید و لباس را دقیقا مناسب اندام خود داشته باشید.
 

چند پیشنهاد مختص شما:

 
بهتر است از مانتو کشی و چسبان استفاده نکنید!
بهتر است از مانتو هایی با خطوط راه راه افقی استفاده نکنید! (خطوط افقی شما را از آنچه واقعا هستید درشت تر نشان خواهند داد!)
بهتر است از مانتو های خیلی کوتاه استفاده نکنید!
مدل مانتو هایی که برش هایی در پهلوها دارند، میتوانند پیشنهادی مناسب برای شما باشند که باعث شیک بودنتان خواهند شد.